chameleonfilm


Priamo k obsahu stránok

Časostroj

Tvorba pre deti a mládež

Časostroj

interaktívny televízny vzdelávací program, ktorý uvádzaju 8-12-ročné deti cez zážitkové učenie do fascinujúceho sveta histórie

Autor námetu: Magda Kmeťková, Roman Hraník
Scenár: Magda Kmeťková, Vladimír Adásek
Réžia: Roman Hraník, Vladimír Adásek

Projekt Časostroj je interaktívny vzdelávací program, ktorý uvádzaju 8-12-ročné deti cez zážitkové učenie do fascinujúceho sveta histórie, učí ich kriticky pracovať s informáciami a iniciuje skúmanie histórie „na vlastnej koži“. Kika a Dodo, svojrázni cestovatelia v čase, pomáhajú učiť sa na reparát z histórie potomkovi Maxovi z budúcnosti a cez svoje dobrodružné cestovateľské zážitky do histórie iniciujú plnenie motivačných, utvrdzovacích, didaktických úloh a aktivít primeraných veku cieľovej skupiny. Výsledky svojich ciest do histórie deti budú mať priestor zverejniť v audiovizuálnych a textových formátoch na stránke projektu a vytvoria tak Prvú detskú encyklopédiu histórie.

Vývoj iniciujeme za účelom vzniku modernej, interaktívnej vzdelávacej relácie, ktorá rozvinie v cieľovej skupine formou hry a silného príbehu kľúčové kompetencie v oblasti dejín, aktívne získavanie informácií, odvahu riskovať, pátrať a neuspokojovať sa s pasívne získanými vedomosťami o histórii. Prínos je v interaktívnej jedinečnosti, v modernom uchopení, v úzkom kontakte s divákmi a silných príbehoch, vnímajúcich náš život komplexne, v dejinných súvislostiach. Výsledkom bude nadčasový, univerzálny televízny vzdelávací produkt – úvod do histórie pre deti, predajný do zahraničia, ktorý využijú aj slovenské základné školy.

Plánovaná premiéra: január 2013

Na vývoj projektu momentálne žiadame dotáciu z AVF SRNaspäť k obsahu stránky | Naspäť k základnému menu